EestiEnglishRussian

Meist

HUMANAS ON IGA ESE, IGA KLIENT JA IGA TÖÖTAJA KORDUMATU

Humana on taaskasutus- ja heategevusorganisatsioon. Edendame ringmajandust ning toetame arenguprojekte.

Eestis on meie peamisteks tegevusteks riiete kogumine, sorteerimine ning uuele ringile suunamine. Pakume jätkusuutlikku alternatiivi uute toodete ostmisele ning anname riietele, jalatsitele ja tekstiilidele pikema eluea. Meie tegevuse põhieesmärgiks on saadud tuluga toetada arenguprojekte partnerriikides.

 Igaüks saab olla keskkonnasõbralik, viies seismajäänud esemed riiete kogumiskonteinerisse, eelistades teise ringi rõivaid uutele ning tehes säästlikke tarbimisotsuseid.

Kogumisvõrgustik paljudes Eesti linnades ja piirkondades aitab ennetada ja vähendada rõiva- ja tekstiilijäätmete tekkimist. Läbi riidekogumise anname riietele, jalatsitele, leludele, kottidele, tekstiilile uue võimaluse korduvkasutuses või ümbertöötluses.

Nii Eestist kogutud kui imporditud kauba sorteerime vastavalt kvaliteedile. Enam kui 160 erinevasse kategooriasse sorteeritud esemetest jõuab 80% korduvkasutusse ja 15% ümbertöötlusse. 5% on paraku jäätmed, nt katkised jalatsid või mänguasjad, mille jaoks puuduvad ümbertöötlusvõimalused.

Vaata, mis riidekonteinerisse sobib ja mis ei sobi.

Humana kauplused pakuvad igaühele võimalust tarbida jätkusuutlikku moodi, vähendada nõudlust uute riiete järele ning olla isikupärane. Humana ketti kuulub 22 kauplust 11 Eesti linnas.

Kaubavaliku vahetame täielikult välja Humana ja Humana vintage poodides iga viie nädala tagant ning Humana 2 kauplustes iga kahe nädala tagant.

Vintage Humana kaubavaliku moodustavad retrorõivad ja -jalatsid meestele ja naistele. Humana ning Humana 2 poed pakuvad kvaliteetseid teise ringi kaupu kogu perele.

Meie lugu

Humana loodi Eestis 2000. aastal. Esimese kaupluse avasime 12. mail 2000 aadressil Tartu mnt 67.
2001. aastast tegutseb meie sorteerimiskeskus, mis 2009. aastal kolis uutesse, kaasaegsetesse ruumidesse Tänassilma tehnopargis.
2016. aastani võtsime riideannetusi vastu Humana kauplustes, nüüd tagame esemete, mis kogutud KOVide riidekonteinerite kaudu, uuele ringile suunamise. Välikogumine muudab teenuse kättesaadavaks 24/7.
Arenguprojekte oleme toetanud üle 20 aasta, panustades haridus-, tervishoiu- ja kogukonna- ja keskkonnaprojektidesse Angolas, Mosambiigis, Malawis ning Sambias. Eestis oleme säästva tarbimise eestkõneleja, et igaühel oleks teadmised ja võimalused teha keskkonnasõbralikke valikuid.

Aitäh, et eelistad jätkusuutlikku moodi ja taaskasutust!

×

Liitu meie uudiskirjaga

Ole esimene, kes saab infot meie pakkumiste kohta.