EestiEnglishRussian

Riided teevad head

Riietest võib kasu tõusta mitmel moel. Korduvkasutus on tõusev trend ning säästab samas raha. Teise ringi riiete eelistaja säästab keskkonda ja loodusressursse. Ning rõivamüügist saadava tuluga viib Humana ellu arenguprojekte.

Arenguprojektide ja -programmide aastaeelarve, mida Humana organisatsioonid üle maailma ellu viivad, on üle 100 miljoni euro. Sellest veerand saadakse teise ringi riiete müügist. Ülejäänu moodustavad toetused ja projektirahastus valitsustelt, rahvusvahelistelt organisatsioonidelt, ettevõtetelt, fondidelt, nende seas Euroopa Liit, Maailmapank, Soome Välisministeerium ning paljud teised.

1400 projekti kaasavad 16 miljonit inimest 46 riigis. Kuigi projektid jaotuvad nelja põhivaldkonna vahel – tervishoid, haridus, kogukonna areng ning jätkusuutlik maaharimine ja keskkond – miksivad kõik tegevused erinevaid valdkondi vastavalt sihtrühmade ja kogukondade vajadustele.

Humana juhitud õpetajakolledžites õpitakse muuhulgas kooliaedade rajamist, et tulevases töökohas võimaldada õpilastele toitainerikast koolitoitu. Keskkonnaprojektides õpitakse keskkonnahoiu  ja parimate toidukasvatusmeetodite kõrval toodangu turustamist ning vajadusel isegi kirjaoskust. Kogukonnaprojektide raames luuakse hoiulaenuühistuid, aga õpitakse ka ettevõtlustarkusi, digioskusi ning (pere) eelarve loomist.

Tervishoiuprogrammid moodustavad haardelt ja eelarvelt poole Humana tegevustest. Kogukonnakesksed lahendused, mis kaasavad ligi 10 miljonit inimest 12 riigis, aitavad ennetada HIV ja tuberkuloosi levikut, võimaldavad testimist ja ligipääsu ravile ning pakuvad tugigrupi toetust. Malaariavõrkude jagamise käigus jagatakse teadmisi haiguse levikust, ravist ja nakkuse vältimisest.

Kõiki neid programme saab Humana ellu viia tänu riiete kogumisele ja müügile. 2022. aastal annetas 18 miljonit inimest Euroopas ja USAs 127 000 tonni riideid uuele eluringile.

Riiete kogumine, sorteerimine ning hulgi- ja jaemüük loovad üle 17 000 rohelise töökoha Aafrikas, Kesk-Ameerikas, USAs ja Euroopas.

Kliente, kes teise ringi kaupu ostavad, on üle maailma vähemalt 30 miljonit, nende seas ka Eesti Humana suurepärased kliendid!

Tähista koos meiega rahvusvahelist heategevuse päeva 5. septembril – eelista korduvkasutust, suuna oma riided uuele eluringile või toeta meelepärast heategevusorganisatsiooni.

×

Liitu meie uudiskirjaga

Ole esimene, kes saab infot meie pakkumiste kohta.