EestiEnglishRussian

Saame tuttavaks – Pärnu Humanad

Üle 20 aasta on Pärnu Humana kauplused rõõmustanud nii pärnakaid kui suvepealinna külalisi.

Pärnu esimene Humana avati 2002. aasta 16. septembril Rüütli tänaval Kungla keskuses. Asukoht peatänaval oli küll hea, kuid ruumid asusid keldris ning liigniiskuse tõttu tuli sealt mõne aasta möödudes mujale kolida.

2003. aasta 2. juunil avati järgmine kauplus. Seekord Jannseni tänaval Eesti esimese Humana 2 kauplusena. Hoolimata sellest, et populaarsed uue kauba päevad olid iga kahe nädala taggant ning uue kauba päeval olid kõik kaubad vaid 40 krooni, ei võetud uudset formaati toona omaks ning sama aasta sügisest muudeti kauplus Humana tavakaupluseks.

2005. aastal kolis Rüütli pood Metsa tänavale. 19.09.2005 avatud poodi kutsuti aadressi järgi Metsa ning linnaosa järgi Mai Humanaks.

2009. aasta mais koliti uuesti, seekord Papiniidu keskusesse Riia mnt 106. Nii sai pood taas kaks uut hüüdnime – Papiniidu ja Riia mnt Humana. Kolimisekspertidest kollektiiv polnud veel lõpetanud – 2020. aastal koliti keskuse II korrusele ning avati  Humana 2 kauplusena. Seekord võtsid pärnakad uutmoodi süsteemi hästi vastu ning on alati kursis nii Papiniidu kui Port Arturi Humana pakkumistega.

15 aastat Jannsenis tegutsenud Humana ei saanud  “linnarivaalile” alla jääda ning kolis 2018. aastal Port Arturi keskuse III korrusele. Siseaatriumisse avanevad avarad klaasseinad ning vaade ajaloolistele müüridele annavad poele butiigi hõngu.

Pärnu inimesed on alati külastanud mõlemat kauplust, olgu asukoht milline tahes. Naljatades on juhatajad teist poodi külastades avastanud, et “näe, meie kliendid siin”.

Kaupluste ajalooline järjepidevus põhineb enamasti kollektiivil. Võiksime ju öelda, et üks pood suleti ning uus avati, kuid Pärnu poodide puhul on uus asukoht olnud eelneva poe uusarendus või järgmine samm ning kollektiiv kaupluse ajaloolist pärandit edasi kandnud.

Papiniidu Humanal, kes tänu asukohtadele on niigi juba kõige nimekam Humana pood, on hüüdnimesid teisigi. Näiteks Isiklik vintage pood, Lemmik butiik, Pärnu Stockmann. Ütleb ju vanasõnagi, et heal lapsel mitu nime.

Mida kliendid Pärnu Humana poodidest arvavad? Google teab vastust:

  • Keskkonna käekäigust hooliv inimene ei peaks sellest kohast mööda minema. Palju head teise ringi kaupa mõistlike hindadega!
  • Alati üllatav kaubavalik
  • Juhtus, et vahetusriided jäid maha ja ega muud üle jäänud kui tuli sammud siiapoole seada. Ja ära see tasus, sai kõik vajaliku selga ja veel pealegi. Päris hää valik. Mine kae kah.
  • Minu meelest parim teise ringi pood üldse. Väga korralikke riideid saab sealt.
  • Väga suur valik. On ruumi ja õhku, et oma kaubavalikut teha
×

Liitu meie uudiskirjaga

Ole esimene, kes saab infot meie pakkumiste kohta.