EestiEnglishRussian

Kus on meesteriided?

Meessoost kliendid on välja toonud, et meesteriiete valik Humana kauplustes on naisteriiete valikust tunduvalt väiksem. Tähelepanek on tegelikult õige, sest viiest müüdud esemest on 4 naiste- ning 1 meesterõivas. Samas vintage poodides on naiste- ja meesteriiete osakaal peaaegu võrdne.

Sellest, miks eelistada teise ringi riideid, kuidas kauplustes parimad esemed üles leida ning miks meesteriideid naisteriietest vähem poodidesse jõuab, räägivad Humana tegevjuht Margus ning Humana impordi-ekspordijuht Christopher.

Töötate Eesti suurimas rõivaste taaskasutusorganisatsioonis, aga kas tarbite ka ise teise ringi riideid?

Margus: Tarbin praegu ja tarbisin ka enne Humanasse tööleasumist. Esimestel aastatel Humanas olin aktiivsem. Nüüd on ostusagedus langenud, sest tegelikult on teise ringi kaubad nii kvaliteetsed, et pidevalt ei ole vaja garderoobi uuendada.

Christopher: Minu garderoobist on 80% second hand. Uuena ostan peamiselt talvejopesid, mis peavad mitu aastat kestma, ning teksapükse, sest seni ei õnnestunud sobivat lõiget vintage poodidest leida.

Mis on teie jaoks taaskasutuse plussid ja miinused?

Margus: Korduvkasutuse plussiks on see, et leiad põnevaid esemeid soodsa hinnanga. Humanas töötades olen hakanud aina rohkem mõlema second handi keskkonnasäästlikkuse ja taaskasutuse peale. Endal on ka parem tunne, kui uusi asju ei pea ostma.

Miinuseid otseselt ei olegi. Lihtsalt kui otsida väga konkreetset eset kindla suurusnumbriga, siis teiselt ringilt pole seda alati nii lihtne leida. Põnevate asjade leidmiseks on vaja aega ning tasub ka tihti poes käia.

Christopher: Teise ringi plussiks on kordades madalam hind. Saan sama väärtusega eseme tunduvalt soodsamalt. Miinuseid ei oska ühtegi leida. Kui leian sobiva toote, on see alati tore leid. Iga ese on boonus.

Kas oskad anda soovitusi, kuidas põnevad asjad üles leida?

Margus: Enamasti leian asjad nii, et mõni kihvt asi jääb lihtsalt silma. Kui see on veel paras ka, siis jõuabki see ostukorvi. Eks kaupluses lähengi esmalt meesteriideid vaatama. Naljaga pooleks on seegi teise ringi pluss, et meesteriideid on vähem ning need jõuab ka ühe korraga läbi vaadata.

Christopher: Poes ringi vaadates tasub hinnata eseme tegelikku väärtust, millega see esmakordselt müügil võis olla. Teiseks tasub meeles pidada, et samasugust eset ei toodeta enam mitte kunagi juurde.

Mis on põhjuseks, et teise ringi poodides on meesteriideid vähem kui naisteriideid?

Margus: Teise ringi poed sõltuvad sellest, mida inimesed uuele ringile suunavad. Seega meesteriiete valikut mõjutavad enim meeste tarbimisharjumised

  • mehed ostavad pigem vähem, garderoob on väiksem
  • kannavad oma riided pigem ribadeks, sest hästiistuvast asjast ei soovita loobuda või uue eseme ostmist lükatakse edasi
  • väiksem garderoob ja suurem kulumisaste viivad selleni, et uuele ringile sobivad vaid vähesed esemed

Kui uute riiete poed määravad kaubavaliku osakaalu ise, näiteks tellivad juurde meestepükse, siis teise ringi poed sõltuvad sellest, mille eelmine kandja on korduvkasutusse suunanud.

Christopher: Mehed kannavad oma riided räbalaks. Arvan, et sooliselt on stiilitaju erinev. Näiteks millal on ese liiga vana ja kulunud. Riiete väljavahetamise tsükkel on meestel ja naistel lihtsalt erinev.

Kas suunad oma riided uuele ringile?

Margus: Korralikke esemeid oleks imelik prügisse visata, nii et viin need alati riidekonteinerisse. Korrastame perioodiliselt kogu perega oma riidekappe ja suuname kantavad riided korduvkasutusse.

Christopher: Mina suunan oma riided ikka uuele ringile, isegi kui need meie sorteerimiskeskuses saavad hinnangu, et Humana kauplustesse need enam ei sobi. Sel juhul lähevad need vähemalt ümbertöötlusse.

⇓⇓⇓ Vaata Humana stiilinäiteid ⇓⇓⇓

Ettevaatust, konkurendid!

Humana sisulooja Merili toob välja, et tema vaatab Humana kauplustes enamasti läbi ka meesteriided, sest praegu on moes lohvakad pintsakud ja triiksärgid. Tasub meeles pidada, et ka naised konkureerivad ka meestekaupadele.

Tips for men ehk näpunäited meestele

Think2 e-pood toob välja mõned näpunäited, mida tasub teise ringi poodidest otsida, näiteks

  • vintage teksapüksid
  • kvaliteetsed pintsakud
  • ainulaadsed trükimustrid
  • karakteriga aksessuaarid

 

×

Liitu meie uudiskirjaga

Ole esimene, kes saab infot meie pakkumiste kohta.